X Edycja Festivalu Dell’Arte: Karkonosze Zapraszają Miłośników Sztuki

Już 12 sierpnia rozpocznie się kolejna X edycja Festivalu Dell’Arte i potrwa aż do 20 sierpnia. Wszystkich miłośników sztuki pięknej zapraszamy w Karkonosze do naszych Pałaców, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym tygodniu muzyki i sztuki. Festiwal jest inicjatywą Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów na rzecz odtworzenia tradycji artystycznej, przywrócenia świetności życia kulturowego oraz promocji Kotliny Jeleniogórskiej.

Spotkaj się ze sztuką: Koncerty, Wystawy i Warsztaty

Romantyczna podróż po niebie

Festiwal to czas na spotkania ze sztuką na najwyższym światowym poziomie. Liczne koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne, spotkania z literaturą, animacje artystyczne, warsztaty, a to wszystko w otoczeniu bogactwa natury i niezwykłego dziedzictwa historyczno-architektonicznego w tym regionie.

Wybitni Artyści i Niezapomniane Emocje: J. Cygan, S. Soyka, E. Bem i Inni

Festiwal popularyzuje rozwój kultury i sztuki w wykonaniu najwybitniejszych polskich i światowych artystów o których warto wspomnieć; J. Cygan, S.Soyka, E.Bem, K.Prońko, E.Geppert, H.Banaszak, L. Możdżer, A.Lipnicka, A.Seweryn, J.Peszek i wielu innych. 

Koncerty w Pałacu

Poczuj wszystkie emocje

14 sierpnia o godzinie 19.00 w Pałacu Pakoszów odbędzie się koncert: Duet STECHEK. 

Dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr Steczkowie łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny styl. Wrażliwość, wirtuozeria i bogate instrumentarium podkreślają wyjątkowość tego duetu. Piękne autorskie kompozycje i błyskotliwe improwizacje wprowadzają słuchacza w oryginalny świat dźwięków. Ich utwory inspirowane są kobietami-boginiami z mitologii nordyckiej, w sposób bardzo plastyczny opowiadają o nich, przenosząc słuchacza w świat nieodgadnionych skandynawskich przestrzeni i barw. 

20 sierpnia o godzinie 16:00 w Pałacu Pakoszów odbędzie się koncert: Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo. 

Wiesław Prządka jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Artysta, który wprowadził w naszym kraju akordeon jako instrument solowy do sal koncertowych oraz filharmonii. Jako pierwszy Polak, odważył się grać na nim muzykę całego świata wraz z wszelkimi własnymi innowacjami, które z roku na rok owocują nowymi projektami i aranżacjami.

Tango to najbardziej emocjonalna muzyka świata - mówi Wiesław Prządka.

Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo powstałe na wzór zespołów, z którymi koncertował sam Astor Piazzolla, to zwieńczenie trwającego już ponad 20 lat romansu kompozytora ze stylem tango. Muzycy Quinteto Tango Nuevo to światowej klasy artyści o różnorodnych zainteresowaniach muzycznych, które mistrzowsko łączą w dźwiękach tango nuevo.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na koncerty.

Wydarzenia są biletowane - koszt biletu 60 PLN.

Wakacje z festiwalem w tle

w Pałacu Pakoszów

Zaplanuj swój pobyt w Pałacu Pakoszów i skorzystaj z naszego pakietu festiwalowego.

Odpocznij w Karkonoszach i przeżyj wspaniałe chwile wypełnione sztuką i muzyką podczas X edycji Festivalu Dell’Arte w zabytkowych wnętrzach pałacu. Sprawdź szczegóły pakietu i rozbudź swoje zmysły.

Pałac Pakoszów

Zamkowa 3
58-573 Piechowice

+48 728 865 102
info@palac-pakoszow.pl

Tarcza Finansowa 2.0

Tarcza Finansowa 2.0

Bądź Gościem VIP

zapisz się do Newslettera

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
Porsche