Już 17 listopada zapraszamy na bezpłatny koncert w ramach projektu ,,Z klasyką przez Polskę". W programie utwory F. Schuberta, F. Chopina, R. Schumanna oraz S. Moniuszko.

17 listopada 2023 r.

18:00 Sala Barokowa

Robert Gierlach - bas-baryton
Robert Morawski - fortepian

Robert Gierlach

Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych, ceniony również jako znakomity interpretator pieśni oraz muzyki współczesnej. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Kazimierza Pustelaka. Solista Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Z zespołami tych teatrów odbył liczne podróże zagraniczne.

Występował na prestiżowych scenach operowych Europy, Ameryki Północnej i Japonii, prowadzi też ożywioną działalność koncertową. W ostatnich kilkunastu latach wystąpił m. in. z zespołami Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker, Opera du Montreal, Lyric Opera w Baltimore, Opery Flandryjskiej w Antwerpii, w New York City Opera, Tokyo-NHK, Opera Ottawa, Arizona Opera, Cleveland Opera oraz Opera Orlando. Występował również na scenie słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Viottiego w Vercelli we Włoszech i Nagrodę Publiczności na Konkursie im. Alfredo Krausa w Las Palmas. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyk: za płytę z pieśniami P. Łukaszewskiego oraz z pieśniami H. M. Góreckiego; nagrody International Classical Music Awards za „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego (partia Św. Piotra) oraz nagrody im. A. Hiolskiego za rolę Don Giovanniego w inscenizacji M. Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Od kilku lat jest solistą Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie oraz prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Robert Morawski

Polski pianista, kameralista i pedagog. Uczeń Bronisławy Kawalli i Jerzego Marchwińskiego. Profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Obecnie kierownik Katedry Kameralistyki Fortepianowej i Smyczkowej. Po raz pierwszy wystąpił w Filharmonii Narodowej mając siedem lat.

Koncertuje w kraju i za granicą, występując z wybitnymi solistami i zespołami.

Laureat wielu prestiżowych nagród. Zdobywca Fryderyka 2000 i 2011. Otrzymał nagrody dla najlepszego pianisty na konkursach wokalnych w Polsce. Zdobył II nagrodę na Konkursie Kameralnym im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Prowadzi klasę kameralistyki fortepianowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a jego studenci zdobywają liczne nagrody na konkursach polskich i zagranicznych. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą. Był wieloletnim pianistą Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie i kierownikiem zespołu pianistów.

Dokonał prawykonania utworów współczesnych kompozytorów. Posiada repertuar obejmujący dzieła od muzyki dawnej do ostatnich dziesięcioleci. Dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i dla Telewizji Węgierskiej oraz dla wytwórni płytowych takich jak Acte Prealable, Dux, WW open sources, CD Accord, Sarton, Chopin Uni-versity Press.

Pałac Pakoszów

Zamkowa 3
58-573 Piechowice

+48 728 865 102
info@palac-pakoszow.pl

Tarcza Finansowa 2.0

Tarcza Finansowa 2.0

Bądź Gościem VIP

zapisz się do Newslettera

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
Porsche
© 2024
Pałac Pakoszów