Od starej bielarni lnu - miejsca spotkań intelektualistów - po rodową rezydencję - aż do luksusowego hotelu. To właśnie tu w unikalny sposób, historia Pałacu Pakoszów połączyła się z nowoczesnością i pozwoliła poczuć się wyjątkowo w swoich wnętrzach.

Nasz luksusowy hotel w górach znajduje się w zabytkowym barokowym pałacu, który został połączony z nowoczesną architekturą. To nietuzinkowe połączenie klasycznych wnętrz, nowoczesnego designu i współczesnej sztuki. Wyrafinowane zestawienie elementów historycznych ze współczesnym wzornictwem i sztuką, to odważna konfrontacja stylów, której nie spotkasz w innych pałacach na Dolnym Śląsku. Tutaj sztuka obecna jest na każdym kroku i wręcz definiuje unikalny charakter naszego ekskluzywnego hotelu.

Sala Barokowa

Sala Barokowa, to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc w całym hotelu Pałacu. Sala, jak i cały Pałac, został odrestaurowany z pomocą architekta Christophera Jana Schmidt’a, który przystosował obiekt do funkcji hotelu w pałacu. Odtworzeniem Sali Barokowej z jej iluzjonistycznymi i allegorystycznymi obrazami zajął się drezdeński malarz Christoph Wetzel, który odnawiał również barokową kopułę drezdeńskiego Frauenkirche. Oryginalny obraz w Sali Barokowej, który nie zachował się do dzisiejszych czasów, namalował barokowy malarz Johann Franz Hoffmann.

Christoph Wetzel

Christoph Wetzel urodził się w 1947 roku w Berlinie. W 1967 roku uzyskał dyplom w dziedzinie malarstwa tablicowego i ściennego na Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Po ukończeniu edukacji przez rok praktykował przy renowacji obrazów dawnych mistrzów, a następnie został wykładowcą na macierzystej uczelni. Od 1997 roku działa jako niezależny artysta, a obrazy powstające w jego pracowni w niewielkiej miejscowości Ringenhain trafiają na wystawy sztuki na całym świecie. Christoph Wetzel to uznawany na całym świecie malarz, rekonstruktor i konserwator zabytkowych malowideł ściennych, szczególnie z okresu baroku.

Współczesne dzieła sztuki w Pałacu

Poznaj także bliżej artystów, których współczesne dzieła sztuki, zdobią pałacowe przestrzenie czyniąc je jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Stanisław Wysocki

Stanisław Wysocki urodził się 15 sierpnia 1949 roku w Ełku. Od młodzieńczych lat dzielił miłość do sportu i sztuki. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i został asystentem Wydziału Sportów Zimowych. Po niespełna kilku latach postanowił dokonać rewolucji w swoim życiu i rozpoczął studia w PWSSP w Poznaniu. W trakcie studiów, aby zapewnić sobie utrzymanie wyjeżdża do Berlina ze swoimi rzeźbami wykonanymi z pni akacjowych. Ku zaskoczeniu rzeźby sprzedają się w pierwszych dniach pobytu. Nawiązuje znajomości dzięki którym rozpoczyna pracę w odlewni rzeźb Hermann Noack Bildgiesserej, gdzie realizowane są odlewy rzeźb najsłynniejszych twórców. Dzięki tej pracy nabiera fachu odlewnika i poznaje różne metody odlewu rzeźb. Stanisław Wysocki podkreśla, że ten okres wywarł na jego twórczość największy wpływ.
W 1891 roku rozpoczyna studia w Berlinie jednocześnie łącząc obowiązki z pracą w odlewni. Po kilku latach i ukończonej uczelni wraca do Wrocławia, gdzie zaczyna proces ,wybicia się’ jako artysta na ojczystej ziemi. W 1990 roku artysta wraz z grupą wrocławskich artystów wystawia swoje prace w Camden Art Center w Londynie. Jego rzeźbami zainteresowały się dwie skandynawskie galerie: duńska galeria Bram i szwedzka Black&White, które są promotorami jego prac po dzień dzisiejszy. Dzieła Wysockiego stały się znane w Anglii, Danii, Szwecji, Belgii, Francji i w Niemczech. W Polsce artystę doceniono dopiero wtedy, gdy zyskał światową renomę, a jego prace zdobiły liczne miejsca w Europie. Stanisław Wysocki tworzy piękno, które ma licznych wielbicieli na na całym świecie.

Jacek Opała

Rzeźbiarz, ceramik, który w swoich pracach nawiązuje do klasyki rzeźby. W jego dziełach pojawiają się elementy anatomii, architektury, erotyki i fantasy. Rzeźbi w glinie szamotowej a na bazie samodzielnie wykonanych form buduje serie indywidualnych prac. Każda z nich jest unikalna, ponieważ nigdy nie wykonuje dwóch identycznych dzieł. Prace Jacka Opały łączą harmonię idealistycznej formy z kombinacją zdobień, kolorów i dodatków czy zniekształceń. Artysta próbuje zamknąć w nich emocje i atmosferę tajemniczości. Interpretację i odgadywanie pozostawia jednak odbiorcy, który sam ma zbudować historię na bazie własnych doświadczeń. Artysta prezentował swoje prace w Polskim Instytucie w Pradze, Krakowie, Zakopanem, Dreźnie, Wrocławiu, Warszawie. Prace wystawia w wielu liczących się galeriach na całym świecie. Muzeum w Będzinie zakupiło do swoich zbiorów rzeźbę, którą artysta wygrał Grand Prix w międzynarodowym konkursie „Art Passion”. Na swoim artystycznym koncie ma liczne wystawy, które były organizowane na całym świecie oraz stałe współpracę z galeriami i miejscami, które są otwarte na sztukę.
W naszym hotelu pałacu można również podziwiać wystawę fotografii z różnych zakątków świata.

Agnieszka Jackiewicz

Agnieszka Jackiewicz ukończyła studia magisterskie na wydziale malarstwa i projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce. Dyplom uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wkrótce potem przeniosła się do Stanów Zjednoczonych i zamieszkała w Connecticut, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Bierze udział w różnych wystawach i konkursach artystycznych w USA i Europie, a jej prace można znaleźć w wielu hotelach i prywatnych kolekcjach.

"Odkąd pamiętam, sztuka była ważną częścią mojego życia, a moim ulubionym zajęciem zawsze było malarstwo abstrakcyjne. Tworzenie jest czymś, co mnie relaksuje i bez względu na to, jak wielki problem napotykam w życiu, kiedy maluję, zapominam o całym świecie. W tym momencie jestem tylko ja i płótno. Sama myśl, że ludzie poświęcą kilka minut ze swojego życia, aby cieszyć się i próbować zrozumieć przesłanie kryjące się za moimi żywymi obrazami, przynosi mi wiele radości. To sprawia, że chcę włożyć jeszcze więcej serca w moje kolejne prace. Mam nadzieję, że zawsze będę w stanie tworzyć obrazy, przedstawiające piękno, które widzę wokół siebie każdego dnia".

Wystawa fotografii Kazimierza Pichlaka

Kazimierz Pichlak to znany jeleniogórski doktor nauk medycznych, podróżnik, fotograf i poeta. Fotografuje od lat 80.,kiedy jako młody lekarz brał udział w wyprawach do Afganistanu, Pakistanu, Tanzanii oraz Nepalu. Wystawy fotografii odbywają się regularnie, ponieważ K. Pichlak stale podróżuje. Przywozi ze sobą masę zdjęć, dzięki którym można poznać życie codzienne mieszkańców, plemion, krajobrazy oraz przyrodę egzotycznych miejsc. Każda wystawa to osobna historia, która poruszy niejedno serce. Kazimierz Pichlak jest także autorem kilku tomików wierszy. W jego dorobku znajdują się tomiki „Dedykacje”, ‘’Wierszydełka’’, ‘’Powroty’’ oraz ‘’Zapis Międzyczasu’’.
Wystawy zdjęć z podróży organizowane są w całym Dolnym Śląsku.


Współczesne dzieła sztuki w Pałacu

Współczesne dzieła sztuki w Pałacu Pakoszów, które zdobią nasz hotel pałac można nie tylko podziwiać, ale i kupić i zabrać ze sobą, aby na co dzień cieszyć się arcydziełami w swoim domu. Jeśli jednak masz ochotę doświadczyć połączenia klasyki ze sztuką nowoczesną, skorzystaj z dostępnych ofert w naszym hotelu w pałacu. Wybierz swój styl odpoczynku w nowoczesnych lub historycznych wnętrzach w hotelu w Karkonoszach.

Pałac Pakoszów

Zamkowa 3
58-573 Piechowice

+48 728 865 102
info@palac-pakoszow.pl

Tarcza Finansowa 2.0

Tarcza Finansowa 2.0

Bądź Gościem VIP

zapisz się do Newslettera

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie
Wymagana zgoda
Porsche
© 2024
Pałac Pakoszów